Nastavni sadržaji za sedmicu 16-20.mart 2020.

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenici će moći da broje, čitaju i zapisuju brojeve do 20 i da sabere i oduzme dva broja do 20.

Ishodi učenja:

• Izbroje koliko predmeta ima u grupi i da taj iznos zapišu brojem.
  • Odrede zbir dva/tri broja ako zbir ne prelazi 7.
  • Odrede zbir dva/tri broja ako zbir ne prelazi 8.

Uputstvo za učenike: U svesci je potrebno broj 7 i 8 odraditi kao što su odrađeni prethodni brojevi u svesci, a zatim zalijepiti listiće „Brojevi 6 i 7“ i „Vježbamo 6 i 7“ i popuniti ih.

Udžbenik: Uraditi strane 8.,9.,10.,11.,12.,13.,14. i 15.

Preuzmite nastavne listiće

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenici će biti sposobni da obrazlažu doživljaj književnih vrsta na osnovu sopstvenog čitalačkog iskustva.

Ishodi učenja: Demonstriraju doživljaj pjesme koju su napamet naučili izražajno je recitujući.

Uputstvo za učenike: Pjesmicu „Roda u porodilištu“ potrebno je zalijepiti u svekama i naučiti je napamet. U udžbeniku „Kako to može“ uraditi strane 56. i 57.

Na strani 56. potrebno je zalijepiti svoju sliku i ispisati u prvom polju SADA sam… a u drugom BIĆU…

Na strani 57. potrebno je predstaviti svoju mamu crtežom.

U sveskama zalijepiti i uraditi nastavne listiće.

Udžbenik: „Kako to može“ strane 56. i 57.

Priroda i društvo

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenik će moći/biti sposoban/biti u stanju da razlikuje prirodnu i društvenu sredinu u svom okruženju.

Ishodi učenja: Tokom učenja učenići će moći da primjene pravila sigurnog kretanja na putu od kuće do škole( samostalno i grupno, uz odraslu osobu, na trotoaru i van njega, preko kolovoza)

Uputstvo za učenike: Nastavne listiće zalijepiti u svesci i popuniti.. Listić gdje je semafor potrebno je obojati.

Udžbenik: Uraditi strane 22. i 23.

Preuzmite nastavne listiće

Obrazovni ishod: Prepoznaje fonološke, ritmičke i akcenatske i intonacijjske uzorke engleskog jezika (tj. izdvojene glasove, riječi i kratke rečenice)

Uputstvo za učenike: Slušati pjesmicu CD 2.32 (vidi: Drugi materijali ili linkovi) nekoliko puta. Ponavljati i pjevati stihove. Zatim, slušati CD 2.34. (vidi: Drugi materijali i linkovi) i ponavljati riječ po riječ (doll-lutka, boat-brod, ball-lopta, teddy bear- plišani medvjedić) a zatim zalijepiti stikere sa kraja knjige. U radnoj svesci, slušati CD 2.35 (vidi: Drugi materijali i linkovi) i upisati TICK za tačno (štrik) ili CROSS za netačno (iksić). Zatim (vježba broj 2) pronaći igračke sa manjih slika na većoj slici, pa ih zaokružiti.

Udžbenik: Strana 44; 6.Toys, Lesson 1

Radna sveska: Strana 39; 6.Toys, Lesson 1