Nastavni sadržaji za sedmicu 27-30.04.2020.

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenici će moći da broje, čitaju i zapisuju brojeve do 20 i da sabere i oduzme dva broja do 20.

Ishodi učenja: Tokom učenja učenici će moći da izbroje koliko ima predmeta u grupi i da taj iznos zapišu brojem.

Uputstvo za učenike: U sveskama brojeve 11 i 12 odraditi na isti način kao što se odrađeni i prethodni brojevi.

U knjizi uraditi strane 42. 43. 44. i 45.

Nastavni listić zalijepiti u svekama nakon što se odrade brojevi 11 i 12 i uraditi ga.

Udžbenik: Uraditi strane 42. 43. 44. i 45.

Drugi materijal:

Nastavni listići

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenici će biti sposobni da nakon slušanja i analize kraćih neumjetničkih tekstova izdvoje i klasifikuju najbitnije podatke, uporede ih i dopune i usmeno stvaraju sličan tekst.

Ishodi učenja: Prepoznaju rečenicu kao govorno-pisanu cjelinu; prepoznaju i razlikuju glasove;
Pravilno upotrebljavaju izraze za međusobne odnose posmatranih bića i predmeta: isto/manje/veće; gore/dolje, lijevo/desno, ispred/iza, unutra/van, blizu/daleko; u, na, ispod, iznad, između, kod; u/iz, na/s(a)

Uputstvo za učenike: U udžbeniku „ Čigra slova i glasova“ uraditi strane 76. i 77.

Detaljnija uputstva kako uraditi strane nalaze se pod nazivom „Radni materijal“.

Listić sa glasovima  zalijepiti u sveskama i uraditi ga.

Nakon toga prepisati sljedeće rečenice i na osnovu njih napraviti crtež i grafički prikaz iste rečenice kao što smo radili do sada.

NAPOMENA: Rečenicu obilježavamo jednom linijom i na kraju rečenice obavezno stoji tačka. Riječ sa manjom linijom, a glasove sa tačkicama.

1. Marko igra fudbal.
  2. Tata popravlja auto.
  3. Maja jede sladoled.
  4. Djevojčica bere šareno cvijeće.

Udžbenik: „Čigra slova i glasova“ strane 76. i 77.

Radni materijal
Nastavni listić

Priroda i društvo

Obrazovno-vaspitni ishod: Na kraju učenja učenici će moći/biti sposoban/biti u stanju da razlikuje prirodnu i drušetvnu sredinu u svom okruženju.

Ishodi učenja: Tokom učenja učenici će moći da navedu prirodne i društvene objekte na putu od kuće do škole ( ulica, park, zgrade, kuće, brdo, livada, rijeka…).

Uputstvo za učenike: U sveskama napisati naslov Moja okolina. List podijeliti na dva dijela. U prvom dijelu napisati PRIRODNI OBJEKTI(oni objekti koje je stvorila priroda) i nacrtati ih, a u drugom dijelu DRUŠTVENI OBJEKTI(oni objekti koje je napravio čovjek)  i nacrtati ih.

U knjizi na strani 58. posmatrati sliku i opisati šta vide na njoj. Imenuju šta je napravio čovjek, a koje je stvorila priroda. Prilog broj 13. koji se nalazi na zadnjoj strani knjige potrebno je zalijepiti prema sljedećim uputstvima:
-Antenu postavi na najviše brdo.
– Most postavi na rijeku.
-Tunel postavi na kraju šina.

Na strani 59. označavaju objekte koje vide na slici iz prethodnog zadatka, tamo gdje piše „Šta vidiš na slici?“.

Na istoj strani gdje piše „Šta ima u tvojoj okolini?“ treba da označe i doctraju nešto što nije nacrtano.

Udžbenik: Uraditi strane 57. i 58.

Obrazovno-vaspitni ishod 1: Tokom učenja, učenik/učenica će biti u stanju da kaže, odgovarajući na postavljeno pitanje koju hranu voli, a koju ne.

Kratko uputstvo za učenike: Draga djeco, danas ćemo naučiti da kažemo koju hranu volimo, a koju ne. Pogledajte DODATNI MATERIJAL i pratite objašnjenja i uputstva.

Udžbenik: strane 54 i 55

Radna sveska: strana 48

Linkovi i drugi izvori: AUDIO MATERIJAL;

https://www.anglomaniacy.pl/foodDictionary.htm   (SLIKOVNI RJEČNIK)

https://www.anglomaniacy.pl/foodMatching.htm     (IGRA MEMORIJE)

Audio fajlovi i radni listić