Šta je Microsoft Teams učionica?

Teams virtuelna učionica je je mjesto gdje nastavnik može sa učenicima podijeliti sve potrebne materijale za učenje i dati im detaljna uputstva za samostalni rad u okviru virtuelnog odjeljenja. Microsoft Teams omogućava jednostavnu i brzu komunikaciju s učenicima cijelog odjeljenja putem obavještenja, komunikaciju s pojedinim učenicima ili privatnu komunikaciju putem chata.
Microsoft Teams omogućava i grupne video pozive i predavanja sa prikazom slajd prezentacija, zadavanje domaćih zadataka i testova.

Video uputstva za korišćenje programa Microsoft Teams možete pogledati na sajtu DIGITALNA ŠKOLA

Kako se koristi?

Teams je moguće koristiti u Windows, MacOS, Linux, Android i IOS okruženju.

Windows

1. Teams možete koristiti iz bilo kog savremenog browsera (Chrome, Edge,Firefox…)
Adresa za ulazak u Teams: teams.microsoft.com
2. Preporučujemo: Instalirajte program Teams na svoj kompjuter, i koristite Teams učionicu bez opterećenja.
Teams program za Windows preuzmite i instalirajte odavde

Android

PlayStore: Preuzmite aplikaciju sa PlayStore i Tems koristite na svom telefonu

Apple IOS

Apple Store: Preuzmite aplikaciju sa Apple Store i Teams koristite na svom telefonu

Prijava

Da biste koristili Teams na bilo kom uređaju, potrebno je da se prijavite sa nalogom koji ste dobili od škole:

Korisničko ime                           *****@skolanjegos.edu.me

Lozinka                                            *********

VAŽNO! Ovaj nalog vam služi za sve Microsoft 365 servise! Svoje podatke čuvajte i nemojte ih davati nikom osim svojim roditeljima.

Pravila grupnog rada u Teams učionici

Za uspješno i nesmetano korišćenje Teams učionice, potrebno je poštovati pravila timskog rada:

1. Za komunikaciju koristimo vrijeme koje je dogovoreno sa nastavnikom

2. Svako ima pravo da slobodno iskaže svoje mišljenje
  3. U Teams učionici se ponašamo pristojno i odgovorno, u skladu sa pravilima rada škole.
  4. Poštujemo dogovorene rokove za predaju zadataka i popunjavanje testova
  5. Poruke u učionici moraju biti pristojne i ne smiju imati uvredljiv sadržaj.
  6. Možemo se ne slagati  sa nečijim predlogom, ali biramo riječi kojima ćemo to iskazati

Pomoć

Ukoliko vam treba pomoć za prijavljivanje ili imate problem sa prijavom na Teams, prvo se obratite odjeljenjskom starješini za pomoć.
Pomoć možete dobiti i ukoliko se obratite na email: ict@os-njegos-ko.edu.me